Dijital varlıklarınızı yönetirken SEO çalışmalarının yanında satış grafiğini yükseltmek, web sitesi üzerinden talep toplamak veya ziyaretçilerin form doldurmasını sağlamak gibi pek çok farklı amaçla markalarımızın web sitelerindeki dönüşüm adımlarını optimize ederek hedeflerinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Dönüşüm Optimizasyonu Nedir?

Dönüşüm optimizasyonu, mevcut pazarlama harcamalarını artırmadan ziyaretçilerinizin web sitenizde belirlediğiniz bir hedefi gerçekleştirmelerini sağlamaktır. Günümüzde e-ticaretin hızla yaygınlaşması ile birlikte bu kavram genellikle satışların artışı ile eşdeğer tutulsa da aslında çok daha fazlasını ifade eder.
 

Ingage Dönüşüm Optimizasyonu Çözümleriyle Ne Sağlar?

Ingage Dönüşüm Optimizasyonu çözümleri arasında;
 
  • Dönüşümü artırmayı hedeflediğiniz sayfada dönüşüm oranını etkileyen sorunları belirleme,
  • İlgili problemlerin çözümüne yönelik veri destekli hipotezler oluşturma,
  • Ulaştığımız hipotezleri tüm ziyaretçileriniz ya da segmentasyon çerçevesinde belirlenen hedef bir ziyaretçi kitlesi üzerinde test etme,
  • Elde edilen çıktılar doğrultusunda teste tabi tutulan sayfa özelinde veri destekli geliştirme önerilerimizi sunma gibi hizmetler yer alıyor.
Sayfa optimizasyonu yaparken başvurduğumuz A/B testleri, dönüşüm optimizasyonu sırasında sık kullanılan yöntemler arasında. A/B testi ile ziyaretçilerinizin bir bölümü mevcut sayfayı görürken, diğer kısmına test etmek istediğiniz yeni sayfayı gösterebilirsiniz.
 

Dönüşüm Optimizasyonu Hizmeti Özelinde Kullanılan Araçlar ve Partnerler

Dönüşüm optimizasyonunun ilk aşamasında dönüşümünü artırmak istediğiniz web sitenizin veya belirli bir sayfanın mevcut durumunu analiz ediyoruz. Daha sonra ilgili sorunun çözümü amacıyla yol haritası belirliyoruz. Bu doğrultuda kullandığımız araçlardan ve partnerlerimizden bazıları:
  • Google Analytics 360
  • Google Optimize
  • Google Lighthouse
  • Google Tag Manager
 

Dönüşüm Optimizasyonu Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dönüşüm optimizasyonu başarı hikayenizi %100 dijital hizmetler ile kurulmuş olan ajansımızla birlikte oluşturmak isterseniz, iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Marka ihtiyaçlarına göre modüler veya hibrit çözümler sunabilen ekibimiz ile hemen tanışabilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz