Künye

 • Reklam Veren: Fiat
 • İnteraktif Reklam Ajansı: Ingage Digital
 • Kampanya Adı: Google Local Campaigns
 • Yıl: 2019
  Ödül: Ödül Detayı
Markalar, kullanıcıların ihtiyaçları olduğu sırada onları en yakın mağazalarına ya da bayilerine en hızlı şekilde ulaşabilmelerini sağlamak için pazarlama aktivitelerini lokal yayınlara yöneltti. Fiat ise bu hedef doğrultusunda son yıllarda bayilerine potansiyel müşterileri yönlendirmek için merkezileştirilmiş bir lokal strateji oluşturdu.
Bu strateji doğrultusunda Google Local Campaigns ile tüm kanallar üzerinden bayi trafiklerini en üst seviyeye çıkarmayı, Fiat ve bayileri ile ilgili bütün kullanıcıları ilgili bayilere yönlendirmeyi hedefledik.

Online-offline müşteri satın alma yolculuğunu takip edebilmek için ilk olarak bütün Fiat bayilerinin Google Store Visit kurulumu yapılarak dijital reklamlar üzerinden ne kadar fiziksel bayi trafiği sağlandığı ölçülmeye başlandı.

Bunun akabinde Fiat ana markası için bu hedef doğrultusunda Google’ın 5 farklı platformunda yayın yapılarak Fiat bayilerine ulaşmak isteyen kullanıcılara yol tarifi ile yönlendirme yapan yeni ürünü Local Campaigns’i hayata geçirdik.

Otomotiv sektöründe ilk kez Fiat’ın kullandığı Local Campaigns sayesinde Google Search, Google Display Network, Youtube, Google Business ve ilk defa Google Maps’te; Fiat, Fiat bayileri, Fiat modelleri gibi markanın yatırım yaptığı tüm anahtar kelimeler üzerinden, ilgili potansiyel otomotiv müşterisinin karşısına, onlara en yakın bayinin reklamı çıkarılarak bayiye yönlendirme yapıldı.

2.5 Kat Daha Fazla Mağaza Ziyareti 

Aynı yayın dönemi süresince yapılan Search yatırımlarına kıyasla Local Campaigns modeliyle yaklaşık 2.5 kat daha fazla mağaza ziyareti elde edildi.

Bu yayının ana hedefi bayi ziyaretini artırma olmasına rağmen ek olarak kampanya üzerinden 4 adet araç satışı gerçekleşti.

Reklamlarımız sonucu bayilerimize yaklaşık 1.000 telefon araması yönlendirilirken, Google haritalar üzerinden ise 650 civarında rota oluşturuldu.

Bu kampanya sayesinde 5 farklı Google ürününü aynı anda, aynı amaca hizmet edecek doğrultuda kullanma şansına eriştik ve daha önce yapılmamış bir ‘cross channel’ kampanya gerçekleştirdik. İlk defa Google Maps üzerinden reklam yayını yaparak kullanıcıları Fiat bayilerine yönlendirebildik.

Künye

 • Reklam Veren: Fiat
 • İnteraktif Reklam Ajansı: Ingage Digital
 • Kampanya Adı: Google Local Campaigns
 • Yıl: 2019
  Ödül: Ödül Detayı
Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz