Geleneksel pazarlama yöntemlerinin hem maliyetli hem de kolay ölçümlenemez olması markaların daha yoğun olarak internet ve sosyal medya kullanımına yönelmesine sebep oluyor. Bununla birlikte internet ve sosyal medya markanız için kendinizi gösterebileceğiniz, geleneksel medya ortamlarına göre daha hızlı sonuçlar alabileceğiniz, daha geniş ve tutarlı hedef kitlelere ulaşabileceğiniz vazgeçilmez bir kanal olarak konumlanıyor.

Sosyal Medya İletişimi ve İçerik Pazarlama Nedir?

Sosyal medya; zaman ve mekân sınırlaması olmadan, paylaşımın ve tartışmanın, fikir beyan etmenin esas olduğu dijital bir iletişim platformu olarak hayatımızda yer alıyor. Markalar da bu iletişime ortak olup, kendi kimliklerini yaratarak sosyal medya ve içerik pazarlama stratejilerini oluşturuyor ve müşterileri ile bu kanallar aracılığıyla diyaloglarını yürütüyor.

İçerik pazarlaması ise; istek ve beklentileri net olarak anlaşılmış hedef kitlelerin dikkatlerini çekmek, markayla duygusal bağ kurmalarını sağlamak ve müşteri haline getirmek için belli bir değer taşıyan içeriklerin üretilip markanız için kâr veya fayda sağlayacak davranışlara yönlendiren bir pazarlama tekniğidir. Bloglar, internet siteleri, Facebook/Twitter/Instagram gibi sosyal medya platformları, çevrim içi seminerler ve paneller içerik pazarlamasında hedef kitlenize ulaşmak için birer kanal olabilir.

İçerik pazarlamasının amaçları; marka farkındalığı yaratmak, müşteri bağlılığını sağlamak, karşılıklı güven ortamı oluşturmak ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekmektir.

Sosyal medya platformları markaların içerik üretimi ve paylaşımı için avantajlı bir ortamdır. Ancak yukarıdaki amaçlara ulaşmak için üretilen içeriklerin kalitesinin de büyük önem taşıdığını vurgulamamız gerekir. Ancak yaratıcı ve doğru içerikler üreterek hedef kitlenize mesajlarınızı iletebilirsiniz.
 

Sosyal Medya ve İçerik Pazarlama Sürecine Nasıl Katılabilirsiniz?

Bu şartlar altında sosyal medya reklamcılığı ve içerik pazarlama stratejilerini kullanmak markanız için büyük avantaj sağlar. Daha ucuz maliyetlerle konumlandırma, bilinirlik ve satış oranlarının artışı gibi faydaları ile markanız için kolay büyüme kanalları elde edebilirsiniz.
 

Ingage Sosyal Medya Pazarlaması Çözümlerinde Ne Sağlar?

Markanız için en uygun sosyal medya platformlarını belirlerken, yapılacak reklam kampanyalarından paylaşılacak içeriklerin üretimine, markanız için en doğru influencerın seçiminden sosyal medya optimizasyonu ile web sitenizin SEO performansının desteklenmesine kadar birçok farklı alanda profesyonel ekibimiz ile sosyal medyadaki varlığınızı yönetiyoruz. Markanızın sosyal medyadaki algısını müşterilerinizi dinleyerek sizlere raporluyor bu süreçte ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda tek noktadan destek verebiliyoruz. ‘One stop shop’ yaklaşımımızla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim olarak sunuyor; teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek sosyal medya ve içerik pazarlaması konusunda da danışmanlık sağlıyoruz.
 

Sosyal Medya ve İçerik Pazarlama Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dijital medya ve pazarlama alanında hizmetler sunan Ingage; geçmişteki başarıları, uzman kadrosu ve bilimsel yaklaşım prensibiyle hareket ederek başarı odaklı çalışmaktadır. Deneyimli ekibimiz sayesinde markanızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak sosyal medya ve içerik pazarlaması çözümleri konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz