Ünlülerin reklamlarda kullanımı çok eskilere dayanıyor. Günümüzde ise gelişen sosyal medya platformları ile markaların müşterilerine ulaşması için birçok yeni sosyal medya pazarlama stratejileri ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de influencer pazarlaması. İnsanların davranış biçimini etkileyen ya da değiştiren kişi olarak tanımlanan influencer, sosyal medya platformlarında sahip olduğu takipçi kitlesinin niceliğine göre içerik ürettiği alanda geniş ya da niş kitlelere ulaşabiliyor.

Influencer Pazarlama Nedir?

Influencer pazarlama takipçi kitlesini etkileme gücü bulunan, takipçileri tarafından bilirkişi kabul edilen ve erişime geçtiği kitlelerin satın alma davranışlarını etkileyebilen sosyal medya kullanıcıları üzerine yoğunlaşan bir pazarlama stratejisidir.

Sosyal medya kullanıcılarının gözünde otorite sahibi olarak görülen influencerlar markanız için müşterilerinize ulaştırmak istediğiniz mesajı, marka elçiniz olarak başka platformlarda erişmekte zorlandığınız kitlelere iletmenize olanak tanır. Bununla birlikte bir ünlü yerine bir influencer ile çalışmak, çoğu zaman daha ekonomik ve bazen daha güçlü bir yöntemdir.
 

Influencer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Marka elçiniz olmasını istediğiniz influencer’ların seçiminde ilk olarak hedef kitlenize hitap eden, takipçi sayısı görece yüksek ve markanın kimliği ile uyumlu olan influencer’lara odaklanıyoruz. Geniş kitleler yerine daha spesifik hedef kitleler ile potansiyel müşteriniz olma özelliği taşıyan kullanıcılara ulaşıyoruz. Aynı zamanda iş birliği yapacağınız influencer’ın güvenilir, özgün ve interaktif olmasına büyük önem veriyoruz.
 

Ingage Influencer Pazarlama Çözümlerinde Ne Sağlar?

Markanız için hedef kitle analizleri yapılarak size en uygun influencer’lara ulaşıyoruz, birlikte yaratıcı reklam kampanyaları hazırlayıp markanız için doğru hedef kitleden sadık müşteriler oluşturuyor ve kampanyalar sonrası verileri analiz ederek kampanya başarısını size rapor ediyoruz. Dilerseniz birlikte yürüteceğimiz çalışmalarda ihtiyaç duyacağınız içerikleri üretiyor, kampanya sürecini sizin adınıza yönetiyoruz.

‘One stop shop’ yaklaşımıyla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim olarak sunan ajansımız teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek influencer pazarlama konusunda da danışmanlık sağlıyor.
 

Influencer Pazarlama Hizmetleri İçin Teklif Alın

Deneyimli ekibimiz sayesinde size en uygun influencer’ın seçilmesi için ve markanızın ihtiyaçlarına göre influencer pazarlama konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz