Sosyal medya platformlarında gerçekleşen marka boykotları gibi krizler dakikalar içerisinde yayılıp büyük bir krize dönüşebilir. Bu yüzden düzenli olarak markanızın sosyal medya takibinin yapılması çok önemlidir.

Sosyal Medya Dinleme Nedir?

Çevrim içi platformların hepsinde paylaşılan görsel içeriklerinin, blog yazılarının, sosyal medya paylaşımlarının, haber içeriklerinin; kısacası markanız hakkında söylenen her şeyin takip edilmesi, analizinin yapılması ve raporlanması çalışmaları sosyal medya dinleme hizmeti kapsamındadır.
 

Sosyal Medya Dinleme Markanıza Nasıl Avantaj Sağlar?

Sosyal medya platformlarını çok hızlı değişen ve gelişen canlı organizmalar olarak düşünebilirsiniz. Markanızın düzenli olarak kendisi hakkında söylenen her şeyi dinlemesi, onları takip etmesi ve dikkate alması bu yüzden büyük önem taşıyor. Sosyal medya yönetimi kapsamında kendi sayfalarınızda paylaştığınız içeriklerden bağımsız olarak sosyal medyanın bir de müşterilerin marka hakkında söyledikleri bir diğer yüzü bulunuyor.

Markanızın var olan itibarını koruması, herhangi bir kriz durumunun yaşanmasını engellemesi, iş ortaklarının ve rakiplerinin durumunu ve ürünler/hizmetler hakkındaki şikâyetleri öğrenmesi, hatta bu şikayetleri dikkate alarak Ar-Ge çalışmaları yapması gibi birçok konuda sosyal medyayı takip etmek markanıza avantaj sağlıyor. Böylece hem markanız itibar kazanmış olurken, ürünlerinizi geliştirme ve müşteri memnuniyetini sağlama şansınız artıyor.

Sosyal medya dinleme hizmetini alırken kullanılacak araç ve platform seçimlerinde yapılan araştırmaların ne kadar internet sitesi, blog, haber ve diğer platformları taradığını inceleyebilirsiniz. Yoğun içerik dönemlerinde taramaları eksiksiz bir şekilde yapabilmesinin yanında sosyal medya platformlarının herkese açık verileri dışında tüm verilerine ulaşabilmeniz de kritik. Verileri kategorize ederken derinlemesine bir sınıflandırma özelliği sunması da sosyal medya dinleme hizmetinin bir diğer önemli unsurlarından biri. Ayrıca dinleme araçları ile sosyal medya reklamcılığı aracılığıyla piyasaya sunacağınız bir ürün için pazar analizi yapabilir, rakipleri öğrenebilir ve onların eksik olduğu noktaları tespit edebilirsiniz. Böylece markanız için daha doğru ve güvenli adımlar atarsınız.
 

Ingage Sosyal Medya Dinleme Çözümlerinde Ne Sağlar?

Markanız kendisiyle ilgili olan her türlü kriz ve olumsuz bir durum ile karşılaştığında, doğru strateji ile markanın itibarını olumsuz etkileyecek konulardan kaçınmak için dinleme çok önemli bir çözümdür. Birlikte yapacağımız sosyal medya dinleme çalışmaları ile markanız için olası sosyal medya krizlerinin önüne geçmeyi, itibarınızı koruma ve yönetmeyi, müşterilerinizi dinleyerek memnuniyet oluşturmayı, pazar ve rakip analizi yapmayı, yürütülen sosyal medya kampanyalarının sonuçlarını doğru ölçmeyi amaçlıyoruz.

Sosyal medya dinleme hizmetimizde anahtar kelimelerin belirlenmesi ile çalışmalarımıza başlıyoruz. Ardından belirlenen kelimeler ile sosyal medya platformlarında tarama ve tespitler gerçekleştiriyoruz. Yapılan taramalar ile elde edilen verileri işleyip kategorize ederek ayrıştırıyoruz. Son olarak bulunan olguların size özel hazırlanmış formatlarda ve talep ettiğiniz aralıklarla raporlamasını yapıyoruz.
 

Sosyal Medya Dinleme Hizmetleri İçin Teklif Alın

Sosyal medya dinleme konusunda deneyimli ekibimiz sayesinde markanız hakkında konuşulanları kaçırmamak ve sosyal medya dinleme danışmanlığı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz