Önceden bir internet sayfasına ulaşmak için yalnızca arama motorları kullanılırken, günümüzde çoğalan sosyal medya kanalları sayesinde, müşterileri bir ürün ya da hizmet hakkında bilgilendirmek, satın alma davranışına yönlendirmek için birçok alternatif oluşmuştur. Bu yüzden sosyal medya platformu dijital pazarlama kanalları içinde bir ikna yöntemidir aynı zamanda. Müşterilerinizin marka ile birlikte eyleme geçmesi için onları ikna etme çabasıdır.

Sosyal Medya Optimizasyonu (SMO) Nedir?

Sosyal medyanın; internet sitesi için üretilen içeriklerin, haberlerin ve verilmek istenen mesajların yayılması amacıyla kullanılmasına sosyal medya optimizasyonu (SMO) denir.

Sosyal medya optimizasyonu iki yönlü olarak gerçekleşir: Blog yazma, görsel paylaşma, durum güncellemeleri, link paylaşma, etkinlikler ve yarışmalar düzenleme gibi satış tutundurma çalışmalarının sosyal medya üzerinde yapılması ve kullanıcı dostu sosyal medya paylaşım butonlarının internet sitesi içeriğinde yer alması.
 

Sosyal Medya Optimizasyonunun Avantajları Nelerdir?

Başarılı bir markanın sosyal medyadaki görünürlüğü de fazladır. Sosyal medya optimizasyonu (SMO) sayesinde hedeflenen de, markanın sosyal medya platformlarındaki görünürlüğünün artması ve müşterileri ile etkileşime geçilmesidir. Müşterileri etkileşime geçirecek, onları markanın gönüllü paylaşımcıları yapacak içeriklerin üretilmesi de çok önemlidir. Müşterilerin markadan beklentilerini yaratıcı, öğretici, eğlenceli vb. içeriklerle karşılayarak etkileşimi artırmak amaçlanır.

Nitelikli içerikler sosyal medyada paylaşıldıkça, internet sitesine gelen trafik de artar. İçeriklerin viral pazarlama stratejileri ile yayılması markanızın ve internet sitenizin sosyal medya ortamlarında görünürlüğünü artırır. Beğeni (like) üzerinden ilerleyen bu platformlarda; beğenmek, yorum yapmak, paylaşmak internetteki ilişki kültürünün bir parçası olup karşılıklı etkileşimi de güçlendirir.

Doğru kitlelere doğru bilgilerin ulaştırılması sayesinde markanızın itibarını artırırken alçak gönüllü ve samimi yaklaşım ile müşterilerinizde güven duygusunun temelini atmayı amaçlarız. Bu şekilde markanızın kurumsal sayfalarını güvenebilecekleri birer kaynak olarak görmeye başlarlar. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da içeriklerin güncel olması ve yeni şeyleri denemekten korkmamaktır. Sayfalarınızı sürekli güncel tutmak ve yaratıcılık sizi başarıya götürecek en önemli yollardan birkaçıdır.
 

Ingage Sosyal Medya Optimizasyonu Çözümlerinde Ne Sağlar?

Ingage olarak markanız için sektör, kitle ve rakip analizleri yaparak size en uygun sosyal medya platformlarını belirliyor ve ilgili mecralarda bulunan varlıklarınız üzerinde yapılacak optimizasyon çalışmaları ile ilgili sosyal medya platformlarında görünürlüğünüzün artmasını sağlıyoruz. İlgili mecralarda artan görünürlüğünüz sayesinde hedef kitlenize ulaşmanız ve etkileşime geçmenizi amaçlıyoruz. Bununla birlikte sosyal medya hesaplarınızın web sitenizi desteklemesine ve Site Dışı SEO çalışmalarına katkı sağlamasına olanak tanıyoruz.

‘One stop shop’ yaklaşımımızla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim olarak sunuyor, teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek sosyal medya optimizasyonu (SMO) konusunda da danışmanlık sağlıyoruz.
 

Sosyal Medya Optimizasyon Hizmetleri İçin Teklif Alın

Deneyimli ekibimiz sayesinde hedeflediğiniz trafiği yaratacak sosyal medya optimizasyonu konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz