Günümüzde ülke nüfusunun yarısından fazlası her gün düzenli olarak sosyal medya hesaplarını kontrol ediyor. Çevrim içi olarak güncel konulardan haberdar oluyor ve belirli bir miktarda bilgiye maruz kalıyor. Bu kadar çok insanın bulunduğu sosyal medya platformları da, markalar için potansiyel müşterilere ulaşmak ve mevcut müşterilerini sadık müşteri haline getirmek için çok değerli bir kanal haline geliyor. Bu durumda her markanın kendi dinamiklerine uygun sosyal medya platformlarında yer alması ve ilgili platformun yapısına uygun olarak sosyal medya hesaplarını yönetmesi gerekiyor.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya hesaplarının kullanım şekilleri, ne sıklıkta ve nasıl paylaşımlar yapılacağı, kurumsal kimliğin nasıl yansıtılacağı, moderasyonun nasıl yapılacağı, kriz anı esnasında ne gibi çözümler üretilebileceği gibi birçok konunun yönetilebilmesi için belirli pazarlama stratejilerinin oluşturulması, uygulanması ve analiz edilerek raporlanması sosyal medya yönetimi çalışmalarını kapsar.
 

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Size Ne Kazandırır?

Profesyonel sosyal medya yönetimi markanıza birçok açıdan değer katar ve yeni ya da sadık müşteriler kazandırabilir. Ingage olarak sosyal medya yönetimi hizmetlerimizde ilk adımımız markanızın kurumsal kimliği doğrultusunda hedef kitle analizi yapılmasıdır. Markanızın kimliği, dijital hedefleri, amacı gibi konular doğrultusunda; gelir durumu, yaş aralığı, cinsiyet, coğrafya, davranış ve kültür gibi etkenleri dikkate alarak sizin için en doğru hedef kitle aralığını belirliyoruz. Belirlenen hedef kitlenin alışkanlıkları ve beklentileri sosyal medya stratejinizi oluştururken bizlere ışık tutuyor.

Strateji oluşturulurken bir diğer önemli ve dikkate alınması gereken nokta da rakiplerin incelenmesi. Rakiplerin sosyal medya hesapları, takipçileri, takipçi artış hızları, içerikleri, paylaşım sıklıkları gibi birçok veriyi analiz edilerek güçlü ve zayıf yönlerini öğreniyoruz ve onlardan nasıl ayrışıp özgün içerikler üretilebileceğine karar veriyoruz.

Sosyal medya stratejisi dâhilinde hangi sosyal medya platformlarını kullanacağınızı, ne sıklıkta, nasıl ve ne zaman paylaşımlar yapacağınızı, nasıl bir dil kullanacağınızı belirliyoruz. Markanızın iletmek istediği mesajları ve nasıl bir kimlik yaratılmak istendiğini dikkate alarak içerikler oluşturuyoruz. Bu içeriklerin en doğru şekilde ve en çok kişiye ulaşmasını sağlıyoruz. Doğru sosyal medya içerikleri ile doğru zamanda yapılmış sosyal medya reklamları da henüz ulaşamadığınız kişilere ulaşarak sesinizi duyurmanızı kolaylaştırıyor. Sosyal medya hesaplarınızın takibini, yorum ve mesajların denetimini düzenli olarak yaparken, kullanıcı yorumlarına verilen cevaplar, iletişimin tonu ve sıklığı da bu noktada önemli bir etmen oluyor. Ayrıca profesyonel ekibimizle sosyal medya dinleme hizmetimizin de desteği ile hesaplarınızın yönetimi sırasında oluşacak kriz durumlarını tespit ediyor, ortaya çıkacak sorunları saptayarak önceden çözümler üretiyoruz.
 

Ingage Sosyal Medya Yönetimi Çözümlerinde Ne Sağlar?

Markanız için sektör, kitle ve rakip analizleri yapılarak size en uygun sosyal medya stratejilerini belirliyor ve bu stratejilere göre sosyal medya hesaplarınızın yönetimini profesyonel ekibimizce gerçekleştiriyoruz. Yaratıcı içerik paylaşımları, kontrol, takip, analiz ve raporlama hizmetine kadar sosyal medya hesabınızın ihtiyacı olan tüm hizmetleri sağlıyoruz.

‘One stop shop’ yaklaşımımızla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim olarak sunuyor, teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek sosyal medya yönetimi konusunda da danışmanlık sağlıyoruz.
 

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dijital medya ve pazarlama alanında hizmetler sunan Ingage; geçmişteki başarıları, uzman kadrosu ve bilimsel yaklaşım prensibiyle hareket ederek başarı odaklı çalışmaktadır. Deneyimli ekibimiz sayesinde markanızın, günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelen sosyal medya kanallarında en iyi şekilde temsil edilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz