Arama Motoru Reklamcılığı (SEM) Nedir?

Arama motoru reklamcılığı markanızı arama sonuçlarındaki reklam alanında üst sıralara taşımanızı sağlar. Ülkemizde çoğunlukla tercih edilen Google reklamları (Google Ads) ve Yandex reklamları başta olmak üzere arama motoru reklamcılığında markalarımız için en uygun platformu belirleyerek ücretli reklam çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Arama Motoru Pazarlaması Kullanmanın Avantajları

Reklam veren tarafa daha düşük maliyetler ile daha net sonuçlar alma imkânı sunan arama motoru reklamcılığında kontrol reklam verendedir. Birlikte belirlediğimiz arama kelimeleri ile çalışan, sitelerin çerezleri yardımıyla daha doğru hedef kitlelerini bulan ve sizin adınıza bütçe planı yaparak reklamlarınızı yöneten uzman kadromuz ile sitenize hızlı bir trafik akışı sağlıyoruz. Dönemsel raporladığımız kampanya verileri sayesinde müşterilerinizin davranış ve tutumlarını öğrenirken gelecek stratejilerinizde düzenlemeler yaparak kampanya performansınızı optimize ediyoruz. Tıklama başına ödeme yaptığınız bu sistemde, reklamınız sonuçlar arasında gösterilirken yalnızca trafik aldığınız sürece ödeme yaparsınız.
 

Ingage Arama Motoru Pazarlaması Çözümlerinde Ne Sağlar?

Ingage olarak müşteri yolculuğunda kullanıcıya en doğru zamanda en doğru mesaj ile ulaşırken markalara da en yüksek geliri sağlamaya odaklanıyoruz. Markanız için en detaylı ve doğru analizler yapıyor, SEO ile desteklenen SEM hizmetleri ile arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) görünürlüğünüzü ve internet sitenizin trafiğini artırıyoruz. Google reklamları için Google Ads ve Yandex reklamları için ise Yandex Direct kullanarak arama motoru pazarlamasında markanız için hizmet sağlıyoruz.
 

Başarı Hikâyeleri

E-ticaret dönüşüm ve satış oranlarını artırmak için Google’ın sunduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen Arçelik, ajansımız ile ortak bir çalışma yürüterek satış rakamlarında %108, ticaret gelirinde ise %167 artış sağladı. Tıklama başı maliyet %54 oranında azalırken, dönüşüm sayısı da %52 oranında arttı.

Daha önce kampanya teklifleri manuel olarak hazırlanan Arçelik’te makine öğrenimi sayesinde tıklamaları ve dönüşümleri en üst düzeye çıkaran teklif stratejileri kullanılarak dönüşümler ve tıklamalar optimize edildi.  Arçelik zaman kazandıran bu yöntem ile hem satış oranlarını artırdı hem de reklam maliyetini düşürdü.
 

Arama Motoru Reklamcılığı Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dijital medya ve pazarlama alanında hizmetler sunan Ingage; geçmişteki başarıları, uzman kadrosu ve bilimsel yaklaşım prensibiyle hareket ederek başarı odaklı çalışmaktadır. Deneyimli ekibimiz sayesinde markanızın stratejisine uygun şekilde arama motorlarında yer alması için ve arama motoru pazarlaması konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz