Her gün yeni teknolojilerin hayatımıza girmeye başladığı bu dönemde, görüntülü reklam ve müşteri davranışları da birçok açıdan değişmeye başladı. Bu ortama ayak uydurmaya çalışan ajansımız da görüntülü reklam veren ile markalarımız için daha doğru ve daha avantajlı hizmetler sunabilmek için sürekli yeni stratejiler geliştiriyor.

Görüntülü Reklam Nedir?

İnternet kullanımının yükseldiği dönemde ortaya çıkan görüntülü reklamlar; internet siteleri, bloglar ve sosyal medya platformları gibi dijital ortamlarda kullanıcıların karşısına çıkan bir ücretli reklamcılık yöntemi. Görüntülü reklamcılık modellerinde de bir ürün veya hizmet tanıtılabilir ya da marka bilinirliğini artırmaya yönelik çalışmalar yapılabilir.

Müşterileri harekete geçirmeye yönelik olduğu gibi haberdar etmeye de yönelik görüntülü reklamların geleneksel reklam modellerine kıyasla ölçülebilir ve sürdürülebilir olması birçok marka tarafından tercih ediliyor.

Haber siteleri, oyun siteleri, bloglar, sosyal medya platformları, ticari portallar gibi birçok yerde kullanılabilen görüntülü reklamlar, yayınlandığı mecranın da kurumsal çizgisi ile uyumlu olduğu sürece hazırlanan görseller ile başarılı sonuçlar elde ediyor. Başarılı hedef kitle seçimi yapılarak seçilen mecralar doğrultusunda hem önceki müşteriler hem de yeni müşteriler markanızı kullanmak için teşvik ediliyor.
 

Görüntülü Reklamlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Görüntülü reklam verirken dikkat edilecek en önemli nokta hedef kitlenin doğru analiz edilmesi ve reklamın bu hedef kitle tarafından görüntülenmesinin sağlanmasıdır. Ürün veya hizmet tanıtımı ya da markanızın bilinirliği için yapılan hedef kitle analiz çalışmalarının ardından reklam verirken birkaç kategori dâhilinde seçim yapmak mümkün. Belirli anahtar kelimeler, konular, demografik özellikler ya da ilgi alanları doğrultusunda yapılan seçimlerle banner reklamlarınız doğru kişilerce görüntülenir.
 

Ingage Görüntülü Reklam Çözümlerinde Ne Sağlar?

Ingage olarak, görüntülü reklam çözümlerinde markalarımıza optimum maliyetle satın alım, maliyet stabilizasyonu, marka güvenliğinin platformlar özelinde sağlanması, yayın kontrollerinin ve optimizasyonlarının yapılması, yayın sonrası değerlendirme ve çıktılar üzerinden gelecek planının hazırlanabilmesi hizmetlerini sağlıyoruz.

‘One stop shop’ yaklaşımımızla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim olarak sunuyor, teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek görüntülü reklamcılık konusunda da danışmanlık sağlıyoruz.
 

Görüntülü Reklamcılık Hizmeti Özelinde Kullanılan Araçlar ve Partnerler

  • Doubleclick Campaign Manager
  • Google Ads
  • Display & Video 360
  • Facebook Ad Manager
  • Taboola
  • Adform
Ayrıca partnerlerimiz arasında Google, Criteo, Taboola, Adform, Yandex, Demirören Medya, Turkuvaz Medya, Doğuş Medya, Sahibinden yer alıyor. Böylece görüntülü reklam hizmeti sunarken müşterilerinize en doğru mecralardan ulaşmanızı amaçlıyoruz.
 

Başarı Hikâyeleri

Küçük ev aletleri grubunda ürün bilinirliğini artırmayı ve algıyı pozitif yöne çekmeyi planlayan ve bu ürün grubunda satışlarını artırmayı amaçlayan Arçelik ile ortak gerçekleştirdiğimiz kampanyada Discovery reklam modeli kullanarak hem ciroda iki kat artış hem de reklam gelirlerinden elde edilen gelirde 4.5 kat artış sağladık.
 

Görüntülü Reklamcılık Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dijital medya ve pazarlama alanında hizmetler sunan Ingage; geçmişteki başarıları, uzman kadrosu ve bilimsel yaklaşım prensibiyle hareket ederek başarı odaklı çalışmaktadır. Hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve mesajınızın akılda kalmasını sağlayacak görüntülü reklam çözümleri konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz