Medya planlama, bilinirliğinizi nasıl artıracağınız, imajınızı nasıl yöneteceğiniz ve etkileşimlerden alınan trafiği nasıl okuyup değerlendireceğiniz konusunda markanıza rehberlik eder. Medya iletişim planında geleneksel yöntemlerin yanı sıra arama motoru reklamcılığı, görüntülü reklamcılık, video reklamları, performans pazarlaması ve affiliate marketing gibi yeni nesil yöntemler de sadakat, satış ve erişim odaklı olarak hibrit bir şekilde kullanılır. Medya satın alma ve kampanya yönetimi süreçleri etkin bir şekilde yürütülerek alınan geri bildirimlerle ölçüm ve değerlendirme yapılır.

Medya Planlaması Nedir?

Medya planlaması, markanızın kampanyalarının iletişim hedefleri doğrultusunda nasıl bir dille, kimlere, hangi mecra üzerinden, nasıl ve ne zaman ulaştırılacağının planlanmasıdır. Sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesi için öncelikle markanızın pazarlama stratejisine paralel olarak tüketici ihtiyaçları ve davranışları belirlenir. Tüketicinin doğru tanımlanması ve davranış eğilimlerinin analizi, verilecek mesajın netleşmesini sağlar.  Mesajın doğru ve net olması amaca daha kolay ve hızlı ulaşılmasını beraberinde getirir. Hedef kitle ve mesajın niteliği, planlanan sonuçların alınması için hangi yöntemlerin ve iletişim araçlarının kullanılacağı konusunda da ipuçları verir ve böylece TV, gazete, arama motoru, sosyal medya, e-posta veya SMS gibi markanızın hedef kitleyle iletişime geçeceği ücretli reklamcılık mecraları belirlenir.

Ingage’de medya iletişim planını tüm bu veriler ışığında, markanızın pazarlama stratejisine paralel olarak hazırlıyoruz. Oluşturulan yol haritasına göre bütçenizi belirliyor, medya satın alma süreçlerini tamamlayarak uygulamaya geçiyoruz. Kullanılan çoklu mecraların birbirini hangi dille ve nasıl destekleyeceğini medya planlama ekiplerimiz sizin için tasarlıyor.

Medya planlaması ile amacımız, vermek istediğiniz mesajın doğru hedef kitleye, doğru zamanda ve doğru yerde ulaşmasını ve nihayetinde hedef aksiyonun alınmasını sağlamak  veya ürün bilinirliğinn artırmaktır. Başarılı bir medya iletişim planında tüm süreçlerin uygulanabilir, geliştirilebilir ve ölçümlenebilir nitelikte olması gerekir. Medya iletişim planında öngördüğümüz sonuçlar ile elde edilen sonuçların birbiriyle örtüşmesi beklenir.
 

Ingage, Medya Planlaması Çözümleri ile Ne Sağlar?

Uçtan uca dijital pazarlama hizmetleri sunan Ingage’de ürün ve hizmet analizi, hedef kitlenin ve medya araçlarının belirlenmesi, uygulanacak yöntemlerin seçimi, bütçe yapılandırması ve sonuçların raporlama, değerlendirme ve analizi hizmetlerini tek bir merkezden yöneterek markalarımıza dinamik çözümler sunuyoruz. Müşterilerimizin pazarlama stratejisi doğrultusunda medya planlamalarını gerçekleştiriyor; dijital dünyaya anlık olarak hakim olmalarını, dijital kanallarının tüm ihtiyaçlarını tek bir merkezden yönetebilmelerini sağlıyoruz. Tüm departmanlarımızın uzmanlıklarını ortaya koyabildiği yatay şirket yapımız, dinamik bir şekilde çalışmamız ve başarıya ulaşmamızda büyük rol oynuyor. Markalarımıza verdikleri brief ve faaliyet gösterdikleri sektörün KPI’ları (Key Performance Indicator) ışığında, hedefledikleri sonuçlara ulaşmaları için stratejik danışmanlık hizmeti sunuyoruz. ‘One-stop-shop’ anlayışıyla verdiğimiz hizmetler dijital dünyada markalara; satış potansiyeli, görünürlük, hız ve hakimiyet kazandırıyor.
 

Medya Planlama Hizmeti Özelinde Kullandığımız Araçlar & Partnerler

  • Facebook Business Manager
  • Twitter Ads Manager
  • Doubleclick Campaign Manager
  • Doubleclick Bid Manager
  • Google Ads, Display & Video 360
  • Search Ads 360
  • Yandex Direct
  • Taboola
  • Adform
Ayrıca partnerlerimiz arasında Google, Facebook, Twitter, Adjust, Criteo, Taboola, Adform, Yandex, Demirören Medya, Turkuvaz Medya, Doğuş Medya, Sahibinden, Adcolony, Spotify ve LinkedIn yer alıyor. Böylece medya planlama hizmeti sunarken markanız için destek alarak en doğru stratejileri ve mecraları bulabiliyoruz.
 

Medya Planlama Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dijital medya ve pazarlama alanında hizmetler sunan Ingage; geçmişteki başarıları, uzman kadrosu ve veriye dayalı  yaklaşım prensibiyle hareket ederek başarı odaklı çalışmaktadır. Deneyimli ekibimiz sayesinde, doğru zamanda doğru yerde yer almanızı sağlayacak medya planlama çözümleri konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz