Günümüzde de kullanılan geleneksel pazarlama yöntemlerinde sonuçların kolay ölçümlenememesi, verilerin analizinin zorluğu gibi konular en büyük sorunlardan biri.

Gelişen teknoloji ile birlikte dijital pazarlama alanında ölçümleme ve analiz imkânları da büyük ölçüde arttı. Artık çok daha hızlı bir şekilde verileri analiz edip sonuçlar raporlanabiliyor. Performans pazarlaması da tam bu şartlar altında uygulanabilecek ücretli reklamcılık stratejileri arasında yer alıyor.

Performans Pazarlaması Nedir?

Performans pazarlaması, reklam verenin; satış, tıklama, görüntülenme gibi belli ölçümlenebilir aksiyonları aldığı zaman pazarlama şirketlerine ödeme yaptığı, çevrim içi pazarlama ve reklam araçlarının kullanıldığı pazarlama teknikleridir.
 

Performans Pazarlamasında Maliyet Hesaplama ve Pazarlama Kanalları

Geleneksel pazarlama yöntemlerinin aksine, performans pazarlamasında reklamveren yalnızca başarıyla sonuçlanan eylemler için ücret öder. Geleneksel pazarlamada sonuçlar net olarak belli değilken, performans pazarlamasında gerçek zamanlı yatırım getirileri (ROAS) ölçümlenebilir. Performans pazarlamasının en büyük avantajı %100 ölçümlenebilir ve raporlanabilir olmasıdır.

Performans pazarlaması hizmetlerimizde ilk olarak markanız için en doğru hedefler ve amaçları belirliyoruz. Ardından belirlediğimiz bu hedef ve amaçlara ulaşabileceğimiz medya planlama stratejinizi oluşturuyoruz. Stratejiniz doğrultusunda dijital platformlar için en uygun kampanyalar tek tek optimize edilerek, yatırım gelirini artırmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Performans pazarlama kanalları olarak kullanabileceğiniz, birçok seçenek mevcut:
 • Arama motoru reklamcılığı
 • Görüntülü reklamlar
 • Sosyal medya reklamları
 • Yeniden pazarlama
 • Doğal reklamlar

Ingage Performans Pazarlaması Çözümlerinde Ne Sağlar?

Performans pazarlaması çözümlerimiz ile markaların ihtiyaçları doğrultusunda bir yandan stratejik ve teknolojik liderlik sağlarken diğer yandan kampanyaların erişiminden tıklamasına, görüntülemesinden dönüşüm oranına kadar her bir metriği ölçümleyip optimize ediyoruz. Bunun yanı sıra her tüketiciye aynı şekilde davranmak yerine her tüketicinin gerçek değerini temel alarak teklif veriyor ve performans maksimizasyonu sağlıyoruz.

‘One stop shop’ yaklaşımıyla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim olarak sunup teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek performans pazarlaması konusunda da danışmanlık sağlıyoruz.
 

Performans Pazarlaması Hizmeti Özelinde Kullanılan Araçlar

 • Google Ads
 • FB Business Manager
 • Display & Video 360
 • Campaign Manager
 • Twitter Ads
 • Adform
 • Yandex Direct
 • Search Ads 360
 • Taboola
 • Engageya

Başarı Hikâyeleri

Koçtaş ile birlikte yürüttüğümüz performans pazarlaması çalışmaları ile verimli sonuçlar elde ettik. Kampanya optimizasyonuna ayrılan eforun azalması, maliyetin azaltılması ve dönüşümün artırılması, e-ticaret sitesi satışlarını artırılması gibi hedefleri belirlediğimiz Koçtaş markamız ile; çalışmalarımız sonunda alışveriş kampanyalarında maliyette %14 azalma, dönüşüm değerinde %51 artış ve arama ağı reklamlarında maliyette %30 azalma, dönüşüm değerinde %17 artış yakaladık.

Yapı Kredi’nin Digitalent programı için başvuru edinme ve öğrenciler arasındaki bankacılık algısını yükseltme hedefi doğrultusunda oluşturduğumuz performans pazarlama stratejilerimiz dâhilinde Yapı Kredi için YouTube TrueView In-Stream reklam modellerini uyguladık. Yakın ilgi alanı, özel amaç ve yaşamdaki önemli olaylar kitle hedeflemelerinden faydalanarak görüntülü reklam ağını kullandık. Kampanya sonunda başvuru sayısı geçen yıla göre %295 arttı. Başvuruların %20’sini Google ürünleri üzerinden elde ettik. Reklam hatırlanırlığında %20 oranında artış sağladık.
 

Performans Pazarlama Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dijital medya ve pazarlama alanında hizmetler sunan Ingage; geçmişteki başarıları, uzman kadrosu ve bilimsel yaklaşım prensibiyle hareket ederek başarı odaklı çalışmaktadır. Deneyimli ekibimiz sayesinde maksimum verimlilikte performans pazarlaması çalışmaları yapmak ve performans pazarlaması konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz