İnsanların okumaktan çok izleyerek ve dinleyerek öğrenmeyi tercih ettiği bir dönemdeyiz. Video içerik pazarlaması da değişen bu döneme ayak uydurarak popüler ücretli reklamcılık stratejileri arasında yerini aldı.

Video Pazarlaması Nedir?

Video pazarlaması, hedef kitlelerin dikkatini çekmek için daha çok görüntü ve ses; daha az kelime kullanarak tasarlanır, trendlere göre değişiklik gösterir, çabuk yayılır, çevrimçinden çevrimdışı konuşmalara konu olabilir. Markalar tarafından kullanılan dikkat çekici, eğlendirici, tanıtıcı ya da öğretici video içeriklerdir.

Günümüzde içerik pazarlamasının vazgeçilmez bir parçası olan video pazarlaması müşterilere markanızı tanıtmak ya da ürün ve hizmet satışı yapmak için oldukça yararlı bir strateji. Böylesine yüksek bir hedef kitle havuzuna sahip bir alanda yer almak markanız için büyük bir avantaj sağlar.

Video pazarlaması ile markanız için ürün veya hizmet hakkında bilgilendiren tanıtım filmleri çekebilir, Youtube ve benzer video platformlarında profilinize yükleyerek bu platformların video reklamcılık özelliklerini kullanabilirsiniz. Marka olarak gerçekleştirdiğiniz etkinlikler için etkinlik videoları ya da canlı videolar hazırlayabilirsiniz.
 

Ingage Video Pazarlama Çözümlerinde Ne Sağlar?

Optimum maliyetle satın alım, maliyet stabilizasyonu, marka güvenliğinin platformlar özelinde sağlanması, yayın kontrollerinin ve optimizasyonlarının yapılması, yayın sonrası değerlendirme ve çıktılar üzerinden gelecek planının hazırlanabilmesi gibi hizmetleri sağlıyoruz.

‘One stop shop’ yaklaşımımızla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim olarak sunuyor, teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek video pazarlama konusunda da danışmanlık sağlıyoruz.
 

Video Pazarlama Hizmeti Özelinde Kullanılan Araçlar ve Partnerler

  • Facebook Business Manager
  • Twitter Ads Manager
  • Doubleclick Campaign Manager
  • Google Ads
  • Display & Video 360
  • Adform
Ayrıca partnerlerimiz arasında Google, Facebook, Twitter, Adform, Demirören Medya, Turkuvaz Medya, Doğuş Medya, Adcolony yer alıyor. Böylece video pazarlama hizmeti sunarken sizin için partnerlerimizden de destek alarak en doğru yöntemleri ve mecraları buluşturuyoruz.
 

Başarı Hikâyeleri

Pizzeria Ankastre Cam Set ürününün farkındalığını artırma ve ürünü fiyat avantajıyla ön plana çıkarıp satışı artırma amacıyla, Beko için zaman ve maliyet verimliliği yakalamak amacıyla basılı reklamlar YouTube Bumper videolarına dönüştürüldü. Kampanya sonunda Bumper reklamlar ile 10 günde 2,7 milyon kişiye ulaşıldı. Bumper reklamların tüm hedef kitlede hatırlanma oranı %37, 18-24 yaş grubunda ise %42.5 olarak ölçümlendi. 25-34 yaş arasında %32, 35-44 yaş arasında ise %47 oranında satın alma kararı oluşturuldu. Bumper reklamlar, ‘beko ankastre’ aramalarında gören ve görmeyen arasında 455% yükseliş yaratarak kullanıcıyı aksiyona yönlendirdi.

Ford Options ürününün bilinirliğini artırma ve Ford yetkili satıcılarına trafik sağlayarak araç satışlarında Ford Options kullanımını arttırma amacıyla ajansımıza gelen Ford Otosan için düzenlenen video pazarlaması stratejisinde YouTube, kampanyanın ana platformu olarak belirlendi. Ürün tanıtıcı bir video hazırlandı ve TrueView reklam modeliyle iletişimi yapıldı. Yeniden pazarlama, yakın ilgi alanı ve pazardaki kitle hedeflemeleri uygulandı. Kampanya çalışmalarının sonunda 5485 mağaza ziyareti gerçekleşti ve ziyaret başına maliyet daha önceki kampanyalara oranla %27 oranında düşürüldü. Ford Options aramalarında %260 artış sağlandı. Ürün videosu ile YouTube’da 2,6 milyon tekil kişiye erişildi. Ford Options ödeme seçeneğinin kullanımında %36 artış görüldü.
 

Video Reklamcılığı Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dijital medya ve pazarlama alanında hizmetler sunan Ingage; geçmişteki başarıları, uzman kadrosu ve bilimsel yaklaşım prensibiyle hareket ederek başarı odaklı çalışmaktadır. Deneyimli ekibimiz sayesinde markanız için en uygun video içerikleri üretmek ve video reklamcılığı konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz