Dijital medya her geçen gün daha da kompleks bir yapıya ulaşırken, bununla birlikte daha fazla kullanıcı datası oluşuyor ve toplanıyor. Pazarlamacıların, ajansların ve yayıncıların kullanıcı datalarını satın alma, satma veya işleme amacıyla kullandığı standart analitik yöntemler, söz konusu veri yoğunluğu göz önünde bulundurulduğunda yetersiz kalabiliyor ve sektörde bu alanda yenilikçi yöntemlere ihtiyaç duyuluyor.

DMP Nedir?

Veri yönetimi platformu (DMP); birinci, ikinci ve üçüncü parti kullanıcı datalarını organize etmek için kullandığımız yenilikçi ve pratik bir yöntem. Bu sistem çevirim içi, çevirim dışı, mobil ve diğer tüm yeni dijital platformlardaki verileri organize etmemize olanak tanırken dijital pazarlamada müşterilerinize ait içgörü çıkarmada en iyi çözümü sunuyor.

Kullanıcı verisi her ne kadar pazarlama ve reklam alanlarında çok önemli bir yere sahip olsa da ham hali ile sağlıklı bir geri bildirim sunamayabilir. Bu verilerin analiz edilmesi, düzenlenmesi ve kullanılabilir hale getirilmesi; veri havuzu (data lake) ile ilgili daha pratik ve doğru çıkarımlarda bulunmamızı sağlıyor. Veri yönetimi platformu, veri analizi işlemlerini kolaylıkla ve en doğru biçimde düzenliyor.

Veri yönetimini, ihtiyacınız olan hedef kitlesinin yapısına göre çeşitli opsiyonlarda düzenlemenize yarayan sistemlerden faydalanmak mümkün.
 

Ingage Veri Yönetimi Platformu Çözümleriyle Ne Sağlar?

Ingage olarak sahip olduğunuz data havuzunu analiz ediyor ve düzenliyoruz. Veri yönetimi platformunun yardımı ile hem CDP hem de DWH alanlarında oluşturduğumuz veri entegrasyonunu size en doğru ve hızlı biçimde sunuyoruz.

Veri yönetimi platformu ile birinci, ikinci ve üçüncü parti veri kaynaklarını ortak havuzda toplayarak organize ediyoruz.

Elde edilen verileri kullanabileceğiniz alanlar:

Hedef kitleyi tespit etmek, tanımak ve geliştirmek: Hedef kitlenizin web sitenizde veya dijital ortamda iken ne gibi davranışlar sergilediğini anlamanıza olanak sağlar. Bu şekilde hedef kitlenize daha doğru hizmet verebilir, hatta hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Hedef kitle odaklı reklam ve pazarlama: Verileriniz hedef kitle odaklı reklamcılıkta, kişisel hizmet sunulan alanlarda ve özel içeriklerde kullanılıp hedef kitlenizin beklentilerini ve alışkanlıklarını en doğru biçimde anlamanıza ve onlara bu doğrultuda en doğru yönden yaklaşmanıza yardımcı olur.

İçerik pazarlama ve ürün önerisi: Web ve mobil ortamındaki kullanıcılara doğru kişisel deneyimi sunmanızı sağlar.

TV DMP: Verisini gördüğünüz kullanıcıların televizyon ve dijital ortamdaki alışkanlıklarını gözlemleyip karşılaştırabilmenizi sağlar.

Satış: Elinizdeki toplu kullanıcı verisini ihtiyaç duyan başka şirketlere de satmanız mümkün.
 

Veri Yönetimi Platformu Çalışmalarında Kullanılan Araçlar ve Partnerler

Veri yönetimi platformu faaliyetlerinizin başarıya ulaşması adına en etkili araçları ve partnerleri sunuyoruz. Bu alanda birlikte çalıştığımız partnerlerimiz:  

Adform
Oracle
Google
Facebook
 

DMP Hizmetleri İçin Teklif Alın

Uzman kadrosu ve bilimsel yaklaşımı ile teknolojik trendleri takip eden ve kendini sürekli yenileyen Ingage, dijital dünyanın her alanında yaratıcı çözümler sunuyor ve hedef kitleniz ile kurmuş olduğunuz bağı daha da güçlendiriyor. Veri yönetimi platformu alanında başarılarınızı Ingage ile bir üst noktaya taşıyın. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz