İlerleyen teknoloji ile beraber reklamcılık ve pazarlama alanında her geçen gün yeni çözümler üretiliyor. Ulaştırılan hizmetlerin ne kadar faydalı olduğuna dair geri bildirimler almak ve bu doğrultuda stratejileri yeniden şekillendirmek gitgide daha da kolay hale geliyor. Web analitiği ise bu kapsamda son derece önemli rol oynayan faktörler arasında.

Web Analizi Nedir?

Global çapta veriden en fazla yararlanılan alanlardan biri de tüketicilerden alınan geri bildirimler. Online dünyada; özellikle web siteleri üzerinde gerçekleşen aktiviteler, kullanıcı alışkanlıkları, demografik özelliklere göre tercih edilen ürünler ve ziyaret edilen sayfalar bir veri havuzunda toplanır.

Web analiz; bu verilerin incelenmesi, raporlanması ve optimizasyonu sürecinde markalarımıza kolaylık sağlar. Yeni bir reklam kampanyası gerçekleştirdikten sonra ya da SEO çalışmaları ile organik sonuçlarda markanızın görünürlüğünü artırmanızla birlikte müşterilerinizin web sitenizi ziyaret etme oranında ne düzeyde bir artış gerçekleştiğini web analitik programları sayesinde takip edebilirsiniz.

Web analitiği programlarının sağladığı geri bildirim, markanızın ürün veya hizmetlerini pazara sunarken oluşturduğunuz stratejinin hangi oranda etkili olduğunu detaylı analiz etmenize yardımcı olur.

Web analizini dört temel evrede değerlendirmek mümkün:

Veri toplama: Veri veya diğer adı ile data, dijital ortamlarda toplanan ve dönüştürülen; karakter, yazı veya numaralardan oluşan bir bilgi birimidir. Web analizinin ilk aşamasında ham halde bulunan veriler toplanır.

Veri işleme: İkinci aşamada, toplanılan ham veriler işlenerek faydalı bilgiye dönüştürülür ve veri analizi sayesinde çalışmaların performansı incelenir.

Anahtar performans göstergesi (KPI) oluşturma: Bir şirketin ana iş amacına ulaşması sürecindeki etkinlik oranını ölçen birime anahtar performans göstergesi (Key Performance Indicator - KPI) adı verilir. Web analizinin üçüncü aşaması, oluşturulan bilgilerin doğrultusunda markanızın aktivitelerinin geçerliliğini ölçmektir.

Çevirim içi strateji geliştirme: İlk üç aşama sonunda elde edilen ölçümler, kazanç sağlama ve pazar payı artırma odaklı stratejiler geliştirme aşamasını içerir.
 

Ingage Web Analiz Çözümleri ile Ne Sağlar?

Teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek sunduğumuz web analizi hizmeti ile tüm dijital kampanyaların kullanıcılar üzerindeki etkisini doğru ölçümlemenize katkıda bulunuyoruz. Sunduğumuz düzenli raporlar sayesinde dijital stratejilerinizi optimize edebilir ve kampanyalarınızın verimliliğini artırabilirsiniz.

Tüm web kanallarından elde edilecek çıktılar ile daha verimli çalışan alanları saptayabilir, bu doğrultuda pazarlama bütçenizi daha fazla fayda sağlayacak şekilde oluşturabilirsiniz.

Dijital alanda sunduğumuz çözümler ile marka iletişiminizi güçlendirmeyi hedefliyor, web sitenizi inceliyor, sayfalarınız üzerindeki hareketleri değişkenler üzerinden takip ederek elde ettiğimiz çıktıları marka stratejinize yön verecek içgörüler haline getiriyoruz. 
 

Web Analizi Çalışmalarında Kullanılan Araç ve Partnerler

Web analizi çalışmalarında faydalandığımız araçlar ve partnerlerimiz:

Google Analytics 360
Google Campaign Manager
Google Ads
Business Manager
Google Data Studio
 

Web Analizi Hizmetleri İçin Teklif Alın

‘One-stop-shop’ yaklaşımımızla tüm dijital pazarlama hizmetlerinde profesyonel kadromuz ve analitik yaklaşımımız ile markanıza faydalı ve yaratıcı çözümler sunuyoruz. Web analizi alanında geleceğe yön veren uygulamalara imza atmak için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz