‘Web dizayn’ olarak da adlandırılan web sitesi tasarım ve yazılım hizmeti, web sitenizin görsel ve işlevsel açıdan tasarım sürecini kapsar. Web sitesi tasarımı öncelikli olarak masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda tarayıcılardan görüntülenen web sayfalarının tasarım sürecini üstlenir.

Web Sitesi Tasarım ve Yazılımı Nedir?

Web sitesi tasarımı, bunun yanı sıra tablet ve akıllı telefonlardaki tarayıcılarda görüntülenen sayfaların tasarım ve yazılım aşamasını da kapsar. Hatta güncel web tasarımlarında web sitelerinin sayfa düzeninin değişik ekran türleri ve boyutlarına göre uyumlulukları da göz önünde bulundurulur. ‘Responsive’ veya ‘uyumlu web tasarımı’ olarak adlandırılan bu kavram, günümüzde web sitesi yazılım sürecine büyük ölçüde yön verir.
 

Web Sitesi Tasarım ve Yazılımında Ne Gibi Hizmetler Sunulur?

Görsel yaklaşım: Web sitesi tasarımı ile sitenizin şık ve estetik görünmesi, ayrıca markanızı en doğru biçimde yansıtması sağlanmalıdır. UX ve UI çalışmalarında tercih edilen sayfa düzenleri ve renkler, yazı tipleri, imajlar ve diğer tüm formlar estetik açıdan kaliteli, aynı zamanda markanın kurumsal yapısına uyumlu olmalıdır.

Ekran uyumluluğu ve düzen: Web sitesinin sayfa düzeni, güncel dijital trendlere uyumlu olmalıdır. Alacağınız web sitesi tasarımı hizmeti; değişik boyutlardaki telefon, tablet ve masaüstü ekranlar arası geçişlerin sağlandığı ve esnek olduğu (responsive) bir tasarım deneyimi sunmalıdır.

Kullanım kolaylığı: Web sitesinin var olan içeriğinin düzenlenmesi ve sayfa düzeni uyarlanması da tasarım sürecinin bir parçasını oluşturabilir. Böylelikle site içinde navigasyonun (yönlendirme) kolay olması, metinlerin okunabilir kılınmasını sağlar. Site içi yönlendirmelerin netliği gibi çözümlerin tümü web tasarımı hizmetine dâhildir.

Geliştirme süreci: Web sitesi tasarımının web yazılım geliştirme süreci ile eşzamanlı çalışılması gerekir. İyi bir geliştirme sürecinde, oluşturulan görsel ögeleri doğru biçimde fonksiyonel hale getirmeye, tasarımın kalitesini en iyi şekilde işleve dökmeye özen gösterilmelidir. Bu süreç aynı zamanda sitenizin performansı, güvenliği ve değişik ekran boyutları arasındaki geçiş uyumluluğunu da sağlamalıdır.
 

Neden Web Sitesi Tasarımı Hizmeti Almalıyım?

Doğru ve güncel bir yaklaşım ile tasarlanmış bir web sitesi, markanızın akılda kalıcı, olumlu ve amacına uygun bir algı yaratmasını sağlar. Ayrıca müşterilerinizin web sitenizde daha uzun, keyifli ve kaliteli vakit geçirmelerine destek olur. Özellikle çevirim içi satış veya destek sağlayan markalar için web sitesinin kolay ve anlaşılır olması müşterilerinizin sunduğunuz hizmetten alacağı faydayı artırarak, marka algınızı güçlendirir.
 

Ingage Web Sitesi Tasarımı Çözümleri ile Ne Sağlar?

Markanızı en doğru biçimde yansıtan, trendlere uygun görsel ögeleri kullanarak müşterilerinize en kaliteli hizmeti ve bilgilendirmeyi sunan web siteleri tasarlamayı hedefliyoruz. Alacağınız web tasarım ve yazılım desteği ile profesyonel ve kurumsal duruşa sahip, müşterilerinizin kullanım kolaylığını sağlamaya öncelik veren bir web sitesine sahip olabilirsiniz.
 

Web Tasarım ve Yazılım Hizmetleri İçin Teklif Alın

%100 dijital hizmetler ile kurulmuş ajansımızda pazarlama alanında uyguladığımız güncel yaklaşımımız, uzman kadromuz ve profesyonel desteğimiz ile markanızı çok daha yüksek seviyelere taşıyoruz. ‘One-stop-shop’ yaklaşımıyla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim sunarak, web sitesi tasarımında da çok yönlü çözümler sağlıyoruz. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz