Yurt dışındaki müşterilerinize ürün veya hizmet satışı; marka konumlandırma çalışmaları yapıyor ya da markanızı büyütüp yurt dışındaki müşterilerinizle temasa geçmeyi düşünüyorsanız yurt dışı hizmetlerimizden faydalanmak amaçlarınıza ulaşmanızı hızlandırır.

Yurt Dışı Hizmetler Nelerdir?

Markanız için yurt dışı dijital pazarlama çalışmaları yaparak; yurt dışında ürün/hizmet satışınızı artırabilir, yeni müşterilere ulaşabilir ve marka tutundurma çalışmaları ile sadık müşteriler elde edebilirsiniz.

Markaların yurt dışında yaptığı dijital pazarlama çalışmalarının merkezi veya lokal olarak araştırma, planlama, uygulama ve raporlama süreçlerinin tek bir yerden yapılmasını yurt dışı dijital pazarlama hizmetleri altında değerlendiriyoruz.
 

Yurt Dışı Hizmetler Sağlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yurt dışı için üretilen dijital pazarlama kampanyalarında iletilen mesajların ve hedeflerin açık ve net olması önemli. Oluşturulan içeriklerin müşteriye doğrudan ulaşabilmesi için net bir iş hedefi oluşturması gerekir. Ayrıca kampanyaların ölçülebilir olması da kritik önem taşır.

Profesyonel bir yurt dışı içerik pazarlama uzmanı, pazarlama çalışmaları yaptığı toplumlardaki kültürel farklılıkları da pazarlama stratejilerine dâhil eder. Her toplum arasında gözlenebilen kültürel farklılıkların bulunduğunu bilmek, markanın itibarını koruması ve seslendiği müşterilerle bağ kurabilmesi için büyük avantaj sağlar. Pazarlama çalışmalarının yapılacağı her kültür için oluşturulan içerikte de kültürel değerler dikkate alınarak değişiklikler yapılmalıdır. Örneğin yurt dışı pazarlama çalışması yaptığınız bir ülkede gıda ürünleriniz satılıyorken, başka bir ülkede müşterilerin satın alma sayfasında ayrıldıklarını gözlemlediniz. Bu davranışın kültürel nedenini bulup, kullanıcı dostu yaklaşımlar ve yaratıcı çözümler ile bu sorunu ortadan kaldırmanız gerekir. Alışveriş yapmaktan vazgeçen toplumun kültürel ve dini olarak daha tutucu niteliklere sahip olduğunu ve bazı besin maddelerini tüketmekten kaçındıklarını gözlemlediniz diyelim. Bir ürün tanıtımı ve kullanılan malzemeleri içeren video içerik pazarlaması hazırlayarak bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün olabilir.

Dijital pazarlama çalışmaları sonucunda elde edilen verilerin web analizi ile raporlanması da kritik. Bu veriler ile pazarlama stratejilerinizi değiştirebilir, nasıl daha başarılı olacağınızı yorumlayabilirsiniz. Tıklanma oranının marka bilinirliği için önemli olduğu doğru olsa da, pazarlama kampanyalarınıza ne kadar dönüşüm olduğunun da istatistiklerini ölçmelisiniz.
 

Ingage Yurt Dışı Hizmet Çözümlerinde Ne Sağlar?

100’den fazla ülkede yayın yaparak müşterilerimize maliyet avantajı sağlıyoruz. Tek elden, merkezi yönetim ile çalışıyoruz. Real Time Dashboard (Gerçek Zamanlı Gösterge Tabloları) ile verilerinizin analiz ve raporlamasını anında sunuyoruz.

‘One stop shop’ yaklaşımımızla tüm dijital pazarlama hizmetlerini anahtar teslim olarak sunuyor, teknolojiyi tüm servislerimize entegre ederek yurt dışı hizmetler konusunda da danışmanlık sağlıyoruz.
 

Yurt Dışı Hizmetler Sunarken Kullanılan Araçlar ve Partnerler

  • Facebook Business Manager
  • Twitter Ads Manager
  • Doubleclick Campaign Manager
  • Doubleclick Bid Manager
  • Google Ads
  • Display & Video 360
  • Search Ads 360
  • Yandex Direct
  • Taboola
  • Adform
Ayrıca partnerlerimiz arasında yer alan Google, Facebook, Twitter, Adjust, Criteo, Taboola, Adform, Yandex, Adcolony, Spotify, LinkedIn ile yurt dışı pazarlama hizmetlerimizde belirlediğimiz stratejiyi hedef kitlenizle doğru mecralarda buluşturuyoruz.
 

Yurt Dışı Hizmetleri İçin Teklif Alın

Dijital medya ve pazarlama alanında geçmiş başarılarımız, uzman kadromuz ve bilimsel yaklaşım prensibimizle hareket ederek başarı odaklı çalışmalar sunuyoruz. Deneyimli ekibimiz sayesinde yurt dışına açıldığınız veya açılmayı planladığınız markanızın ihtiyaçlarına göre yurt dışı hizmetler konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz